12 Квітня 2021

Сьогодні 12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики

Сьогодні 12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики. У цей день, 60 років тому, здійснений орбітальний обліт Землі військовим льотчиком, лейтенантом ВПС Юрієм Гагаріним на космічному кораблі «Восток-1». Політ тривав 108 хвилин.

Космічний корабель «Восток-1» та його однойменну ракету спроектував наш винахідливий співвітчизник, українець із Житомирської області, генеральний конструктор Сергій Павлович Корольов.

А на нашій рідній Волинській землі, в лісі поблизу с. Гаразджа Луцького району на території колишнього дитячого табору відпочинку досі стоїть унікальна авіаційна пам'ятка – навчально-бойовий літак-«спарка» МиГ-15УТИ, на якому особисто літав Юрій Гагарін у період із 1957 по 1959 рік.

З нагоди ювілею студентам Волинського інституту проведено ознайомчу екскурсію, під час якої всі присутні мали змогу ознайомитись із цікавою інформацією та таємницями космосу і легендарними космонавтами ХХ ст. Ст. викладач кафедри загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін Щербатюк І.О. ознайомила присутніх не лише про історію виникнення та розвиток космонавтики всього світу, а й розповіла безліч мегагалактичних цікавинок.

Після екскурсії студенти організували «космічний пікнік», готували страви на вогні, варили куліш. Свято пройшло у дружній атмосфері.