03 Грудня 2018

Черговий З’їзд Асоціації юридичних клінік України, який зібрав представників 37-ми юридичних клінік України

З'їзд Асоціації юридичних клінік України 2018 - початок нового відліку

30-го листопада 2018р. на юридичному факультеті ТНЕУ відбувся черговий З’їзд Асоціації юридичних клінік України, який зібрав представників 37-ми юридичних клінік України.

На З’їзд виносилася низка надважливих для подальшого розвитку Асоціації юридичних клінік України та юрклінічного руху в цілому питань.

Так, при розгляді заяв про прийняття в члени Асоціації юридичних клінік України, учасники проголосували за включення до складу організації трьох юридичних клінік таких університетів, як: Український католицький університетНаціональний університет водного господарства та природокористування та Волинський інститут імені В’ячеслава Липинського Міжрегіональної академії управління персоналом.

Загалом, анкети про свою діяльність подали 54 юридичні клініки. 4 з них лишаються зі статусом кандидатів у члени Асоціації.

З'їзд Асоціації юридичних клінік України 2018 - початок нового відліку

Окрім питання про членство, учасники З’їзду заслухали попереднього Голову Асоціації Віктора Янишена, який звітував про роботу Правління АЮКУ за попередній рік. Після його виступу кожен член Правління презентував результати власної роботи. В цілому звіт було затверджено із певними рекомендаціями.

Ключовою подією зустрічі стало обрання членів Правління та переобрання Голови Асоціації юридичних клінік України. Після бурхливого обговорення Головою обрано Галая Андрія. Андрій Олександрович зазначив “Спільнота юридичних клінік вчергове показала здатність самоорганізації і самооздоровлення. Надзвичайно приємно бачити готовність молоді брати відповідальність за спільну справу.” До складу Правління обрано:

Миколу Удода – керівника найпершої в Україні юридичної клініки при Донецькому національному університеті;

Юлію Матвєєву, яку переобрано до складу Правління. Пані Юлія є завідувачкою ЮК Національного університету “Києво-Могилянська академія” та опікується, переважно, освітнім компонентом у діяльності Асоціації;

Марію Цип’ящук. Марія також перебувала у попередньому складі Правління та є менеджеркою із комунікаційного розвитку Асоціації, а також координаторкою Всеукраїнської Олімпіади з консультування клієнтів;

Серед новообраних учасниць Правління З’їзд затвердив кандидатури Наталії Цюприк, керівниці ЮК “Захист” ННІ №1 Національної академії внутрішніх справ та Тетяни Шолкової, яка керує юрклінікою Університету державної фіскальної служби України.

Обрані представники Асоціації з готовністю заявили про бажання розвивати юридичний клінічний рух, а також – про продовження та підсилення формату роботи Правління +, який передбачає залучення до планування та реалізації заходів усіх активних представників юрклінік України.

Ще однією важливою подією стало вручення сертифікатів керівникам юридичних клінік, які пройшли моніторинг. Нагадаємо, що таких моніторингів відбулося 12 – тобто, кожна 5-та юридична клініка мала змогу отримати результат своєї діяльності в розрізі Стандартів, затверджених АЮКУ.

Також З’їзд розглядав питання про затвердження Положення про Раду Старійшин, однак – через його складність та брак часу, обговорення положення відкладено до наступного З‘їзду.

Дякуємо усім учасникам З’їзду за свідому та активну участь і, сповнені сил та натхнення, продовжуємо працювати!

До зустрічі на майбутніх заходах!

З’їзд організовано Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві з ВБО “Українська фундація правової допомоги”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках реалізації проекту “Розвиток інституційної спроможності Асоціації / мережі юридичних клінік України.”